RUHSAL YOLCULUĞA ÇIKANLARA ÖNEMLİ BİR MESAJ

RUHSAL YOLCULUĞA ÇIKANLARA ÖNEMLİ BİR MESAJ

Hayatın anlamını keşfetmek, ruhunuzun derinlerine inerek kendinizi tanımak için,ruhsal yolculuğunuza çıkma kararı verdiyseniz, anlamanız gereken önemli konulardan biri de bu yolculuğun saf ve samimi bir içtenlikle olması gerektiğidir. Bildiklerimizin ruhsal yolcuğumuz sürecinde bizleri sınırandırmaması için cahillik ve bilgelik arasındaki hassas sınırı da farketmemiz gerekiyor.

Karşımıza çıkan olaylara verdiğimiz tepkiler, stres seviyemizin yüksek olması, depresyon ve buna bağlı rahatsızlıkların çözümünü “BİLİNEN”  ve “BİLGİYE” dayalı tekniklerde ararız. Arayışa geçmeden önce araştırmamız gereken önemli bir konuyu da unuturuz.

Problemlerimize, tanılar ve tanımlar koyar, bunun üzerine belirli teknikler geliştiririz. Sonucunda ise ya kendimizi kandırdığımızı farkederiz ya da kendimizi kandırmaya devam ederek “BİLME” ve “BİLGELİK” rüyasına dalarız.

Peki ya nedir “BİLME VE BİLGELİK” ?

 

Bilineni bilmemek cahilliktir. Bilinen her zaman sabittir ve bunu bilmediğimizde bilincimizin bu durumuna cahillik adını veririz. Cahillik durumu, bilmediğimiz konunun kapsamlı olarak araştırılması ve sorgulanması ile çözüme kavuşturulabilir ve biz bilme haline geçerek “bilen” oluruz.

Bilinenin sabit olması demek onun bilinebilir olması anlamına gelir.

Hayat ise bilinemez olandır. Bir çok değişken olasılığın çok boyutlu algoritmalar ile farklı formlarda yansımasına hayat adını veririz. Geçmiş dediğimiz sabit bilinenlere bakarak şimdi ve gelecek hakkında varsayımlarda bulunuruz.

Ancak geçmiş, gelecek ve şu an tek bir “AN” içinde mevcuttur. Bu mevcudiyeti 5 duyu organımızın bize sunduğu kadarı ile algılamamız sonucu, yaşamı, geçmiş, gelecek ve şimdi olarak tanımlarız.

“AN”, sonsuz olasılıklar havuzudur, her şey an içinde ortaya çıkar, algılanabilir olur ve algı aralığından çıkar. Biz bunu varlık ve yokluk paradoksu olarak değerlendiririz.

Neyin ne zaman ve nasıl olacağını mevcut geçmiş yaşamımıza, olaylara ve olaylara yüklediğimiz anlamlara bakarak kurgularız.

Kendi bilinçaltımızın, kendine has algoritma ile kurguladığı bu gerçeklik tanımı her birey içinde farklı olacaktır. Tanımlar, fikirler ve düşünceler, yargılar ve yorumlarda sürekli değişkenliğini koruyacaktır.

Sonsuz olasılıklar demek aynı zaman da sonsuz değişkenler demektir. Başı ve sonu olmayan değişkenler. İşte bu bilinemezliktir.

Bilinemez olması, bizlerin aklımızın almayacağından değil, değişken olmasından dolayıdır. Öyleyse değişkenlerin doğasının bilinemez olması “BİLİNEN” dir.

Bilinemezliğin bilinmesi, diğer manada bildiğimiz tek şeyin bilinemez olduğu gerçeğidir.

O halde hayatın anlamını biliyorum “ŞUDUR” dediğimizde hayatı tanımlamış oluruz. Ancak hayat dönüşüm yasası gereğince tanımlanamaz olduğundan bu bilgimiz yetersiz olur.

Hiçbir şeyin bilinemez olduğunu bilmek, “BİLME” ve “BİLGELİK” tir. Bilincin bilgelik halidir. Bildiğini iddia eden bir bilincin halide CAHİLLİK” halidir.

Tekrar başa dönecek olursak burada “BİLİNEN”, hiçbirşeyin “BİLİNEMEZ” olduğu gerçeğidir. Bilinemezliği bilmek ise “BİLGELİK” ve “BİLME” halidir.

Cahillik ise “BİLİNEMEZ” olduğunu “BİLMEMEK” tir.

Şimdi bu yazımızı ölçü alarak kendimize bakalım mı ?

Ne kadar cahiliz veya ne kadar bilgeyiz.

Bunu farkederek yolculuğumuza devam edelim.

Kolaylaşması dileğiyle…

Makalelerimize abone olabilirsiniz!

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

İlgili Makaleler

ŞİFACILIĞIN ALGORİTMASI VE ŞİFACILIK YANILGISI
STRES - BEDEN FİZYOLOJİSİ - UYANIŞ
BEYNİMİZİN KUANTSAL BOYUTUNU DEĞERLENDİREBİLİYOR MUYUZ?
PANİK ATAK NASIL BU KADAR YAYILDI ?
NEDEN ENERJİ ÇALIŞMASI YAPILMALIDIR ?
ENERJİ ÇALIŞMALARI İLE BİLİNÇALTI ÇALIŞMALARI ARASINDAKİ FARK NEDİR ?
ENERJİ ÇALIŞMALARININ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR ?
RUHSAL YOLCULUĞA ÇIKANLARIN İŞARET LEVHALARI
KALİTELİ BİR YAŞAM ARAYANLARIN BİLMESİ GEREKENLER
ENERJİ ŞİFA UYGULAMALARINDA (KORUNMA) VE ALTINDA YATAN GÜVENSİZLİK DUYGUSU
BİLİNCİN AKTİVASYONU VE ÖZGÜR İRADENİN DOĞUŞU
ASTROLOJİ BİZE KİM OLDUĞUMUZU SÖYLEYEBİLİR Mİ ?
AFFETMEK BİR ERDEM DEĞİL UYKUDUR
SEVGİ, BİR DUYGU DEĞİLDİR
ŞİFA, İYİLEŞME DEĞİL UYANIŞTIR
MORFİK ALAN NEDİR ?
Değişim, uykuda olan bilincin rüyasıdır.
RUHSAL YOLCULUĞUNUZ VE GİZEMLİ MİSAFİRLER
ASTRAL SEYAHAT, DEĞERSİZLİK DUYGUSUNUN YANSIMASI MIDIR ?
STRES DÖNÜŞÜM EGZERSİZİ
SPİRİTÜEL ZIRH (KORUNMA) TUZAĞI
İLİŞKİ SORUNU BİR SORUN DEĞİLDİR.
  • 171
  •  
  •  
  •  
  •  
Etkinlik Takvimi