Pleiades® şifası frekansları yoluyla fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal her anlamda şifa gelir, zira şifa tüm bünyeye gelir ve kişi için ne gerekiyorsa seans süreci dahilinde o gerçekleşir.

Seans sırasında Pleiades® şifa frekanslarını alan kişilerde en yaygın görülen belirtiler; el, kol ve bedenin değişik yerlerinde (aynı anda tüm bedende de olabilen) istemsiz kas hareketleri, göz kapaklarının hızlı titreşimi, nefes alıp verişin değişmesi olmakla birlikte;

Pleiades® şifa frekansları boyutlar arası ışık spektrumundan geldiği için kişinin bilinci bir üst seviyeye çıkıp uyku halinden çok farklı olarak sadece kişiye has olacak şekilde rüyaya benzer vizyonlar görebilir, hatta nadiren hiç görmediği renkler görebilir ve melodiler duyabilir.

Herhangi bir teşhis ve tedavi yönteminden öte daha çok bir “ŞİFA” sistemi olmasının altı çizilmelidir. “Şifa” bir tedavi yöntemi değil, her seviyede dengelenme unsurudur. Teknik ve yöntem adı altında anılan birçok sistem “TEŞHİS ve TEDAVİ” amacı ile uygulanır.

Orijinal “ŞİFA” uygulaması her seviye ve katmanda varlığımızı tekrar dengeleyerek semptomların ortadan kalkmasına vesile olan sistemlere verilen isimdir.

Her bireyin kendine has bioenerjik yapısı olduğundan belirli teknikler ezberlenerek uygulamalar yapılır. Ancak her uygulayıcı bunu kendi zihinsel enerjisini de duruma müdahale etmek adına araya soktuğundan “ŞİFA” gerçekleşmez ancak semptomların geçici bir süre kaybolması sağlanabilir. Genel anlamda bu duruma “ŞİFA” ismi verilse de bu bir ” TEDAVİ ” dir.

Misal olarak basit bir baş ağrısının birçok nedeni olabilir, siz sadece baş ağrısını tıbbi yardım ile bastırabilir ve bu semptomu ortadan kaldırabilirsiniz ancak bu ağrının nedeni hala orada beklemektedir ve yeniden başka bir semptom olarak ortaya çıkması yüksek olasılıktır.

​Baş ağrısının sebebi bütünsel dengemizin bozulmasıdır. Belki de bilinçaltı kayıtlarımız veya geçmiş ya da gelecek kaygılarımız buna neden olabilir. Temeldeki nedenin ortadan kalkması için tedaviye değil “ŞİFA” ya ihtiyacımız vardır yani “DENGE” ye.

Birçok bireyde seans sonrasında sanatsal yetenekler ortaya çıkması, beklenmedik ve artık kabullenilmiş rahatsızlıkların ortadan kalkması ve huzur halinin bireyin hayatına yerleşmesi gözlemlenmiştir. Bireylerin zihinlerindeki çatışmaların bitmesi iyileşme sürecinin hızlanmasına sebep olmaktadır.

Belirli bir hastalık üzerine yapılan uygulamaların bioenerji teknikleri olduğunun ve tedavi kategorisinde değerlendirildiklerini tekrar hatırlayacak olursak Pleiades® Şifa Sistemi’nin direkt “ŞİFA” yani “DENGE” getirdiğini buradan anlayabiliriz.

Hangi hastalıklara iyi gelir diye sorduğumuzda cevabımız “SİZE” olmaktadır. Çünkü saydığınız ve şikayetçi olduğunuz tüm sorunların kaynağı yine sizdedir. Ve siz her seviyede dengelenerek “ŞİFA” bulmazsınız, “ŞİFA” olursunuz.