KOÇ BURCU – İÇSEL ASTROLOJİ

KOÇ BURCU – İÇSEL ASTROLOJİ

Koç burcu, kendini bilen bilincin sembolüdür. Koç burcu varoluş sisteminde dünya çekirdeğidir. Yani tüm dünyadaki oluşumun kaynağı ve bilgisini kendinde som olarak barındırır. Bu da onun saf bilgi, saf ruh, saf bilinç olması anlamına gelir.

Koç burcu bilincin en saf olduğu, bütün olduğu bir boyuttur. Bu bütünlüğün, kendini açması ve kendindeki manaları, özellikleri seyretmesi, ifade etmesi “DÜNYA” olarak isimlendirilir.

Bu dünya bizim bildiğimiz dünya değil, iç dünyadır. Bu bilinçte, her şey kendi içinde seyredilir ve gerçekliğin doğası keşfedilir. Aynı zamanda kozmik bilince işaret eden koç burcu, tüm bilginin kaynağı olan “DATA” dır.

İlim, irade, enerji, zeka,  bu bilincinin ana temel özellikleridir. Kendini bilmesi ve seyri ise kendindeki özellikleri yine kendinden açması şeklinde olur.

Mikroda kuantum Bilinç, makroda kozmik bilinç yine kendisidir.

Buraya kadar anlatılan Koç Burcu, konunun evrensel boyutunu ifade etmekteydi. Şimdi günümüz realitesine dönerek yansımalara bakalım.

Daha önceki yazılarımızda burçlar konusunda değindiğimiz bir nokta vardı. Hiçbir burç insanı, kendi burcunu yansıtmaz. Kendi burcu olarak bildiği burç, aslında yansıtamadığı, açığa çıkaramadığı burçtur.

Yani burcunuz olduğunuz burç değil, olacağınız burçtur.

Öyleyse konuya bu şekilde bakarsak farkederiz ki, koç burcu insanının kendini bilme, aradığını kendinde bulma, dış dünyanın aslında iç dünyasının yansıması olduğunu farketme gibi anlayışa ulaşması gerekiyor.

Dış dünyada algıladığı  ve anlam verdiği herşeyin kendinden kendine bir yansıma olduğunu farkeden bilinç, bu anlayışa geldiğinde KOÇ BURCU bilincine yükselmiş olacaktır.

Tüm algıladıklarının kendinde ki özellikler olduğunun bilincine ulaşması bireyi koç burcu insanı yapar.

Koç burcunun anlaması gereken, varlığın doğasının kendi iç doğasının yansıması olduğudur.

İçsel dünyasının yansıması olan dış dünyanın kendinden ayrı olmadığını farkeden bilinç aydınlanmış bilinçtir. Kısaca özetlemek gerekiyorsa koç burcu insanı aydınlanmış insanı işaret eden bir bilinç düzeyidir.

Bu düzey bir bilinç düzeyi oluşmadığı sürece koç burcu aralığında doğanlar, filizlenmemiş bir tohum olarak sembolize edilir.

 

Makalelerimize abone olabilirsiniz!

Eposta adresinize sitemiz tarafından gönderilecek aktivasyon linkine tıkladığınızda bültenimize aboneliğiniz başlamış olacaktır.

 

İlgili Makaleler

  • 85
  •  
  •  
  •  
  •  
Etkinlik Takvimi