fbpx

İnsan Doğası, Zihin, Korkular ve Düşünceler

Düşüncelerimiz, zihnimiz tarafından oluşturulan ve sinir sistemimiz tarafından kabul edilip eyleme geçirilen davranış, tepki ve reaksiyonların tetikleyicileridir.

Düşüncenin özü belli bir frekans bandında oluşan titreşimsel ve elektriksel bir akımdır ve sinir sistemimiz de bu akımla devir daim olur. Her titreşim, sinir sistemi tarafından filtre edilerek yorumlanır ve değerlendirilir.

Bu değerlendirmeye karşılık ‘duygular’ olarak adlandırdığımız bir frekans ortaya çıkar. Düşünce olarak doğan titreşimsel akım duygulara dönüşür ve sonrasında eylem ve davranışlar ortaya çıkar.

Düşünceler ise bugüne kadar öğrendiğimiz, inandığımız, kabul veya reddettiğimiz her türlü bilgiyi ihtiva eder. İçinde bulunduğumuz toplumun öğretileri, gelenek ve görenekleri, hayatı değerlendirme biçimi, sosyal bakış açısı, çocukluk zamanlarımızda zihnimizin henüz sorgulama mekanizması devreye girmeden önce bilinç altımıza kodlanarak kayıtlanır.

Bu bilgiler ileriki zamanlarda doğru olarak kabul edilip, eylem dünyamıza ve özel hayatımıza karışarak yerlerini alırlar.

Araba kullanırken belli bir süre sonra vites değiştirme, hız ayarlama, aynalara aynı anda hızlıca bakma gibi birçok otomatik özelliğin kendiliğinden geliştiğini görebiliriz.

Bedenimiz belli bir alışkanlığı, öğretiyi ve bilgiyi alıp sorgulamadan kabul ettiğinde alınan bilgi, bilinçaltında kabul edilir ve düşünce dünyamıza doğar.

Düşüncelerimiz bizlerin zihnine dünyaya geldiğimiz ilk anlarda kodlanan bilgilerin kombinasyonları olarak geri yansımasıdır. Bu düşünceler ise duygusal durumumuzu, hormonal ve kimyasal yapımızı, doku organ ve kaslarımızı etkileyebilir düzeyde güçlüdürler.

Çünkü tüm düşünceler ve beden sinir sistemimiz organize olarak bütün bir resmi oluştururlar. Düşüncelerimize göre oluşan duygular tüm varlığımızı, ruhumuzu, bilincimizi ve hayatımızı kontrol altına alırlar.

Bir anlamda bizler özgür olduğumuzu düşünsek bile alt planda bilinçaltımızın bizi yönlendirdiğinin farkına bile varmayız. Üstelik çocukluktan gelen ve işlenen ve bu şekilde kodlanan hayata bakış açımız bizlere derinden işlemiş programlar olduğundan onları sorgulamak aklımıza bile gelmez.

Beden sinir sistemimiz duygularımıza odaklı titreşimini sürekli değiştirirken orijinal düzeninden ayrılır. Kendi kendimize savaş verdiğimizin farkına varmadan gerçeğin önüne çekilen perdeye yansıyan bilinçaltı kayıtlarımızın oluşturduğu dünyayı sahipleniriz.

Hipnoz edilen insanların olanı olduğu gibi değil olması istenilen gibi algıladığını ve beden metabolizmasının değiştiğini hepimiz biliriz. Derin dondurucuda rehin kalan bir insanın dondurucunun çalışmadığı halde donarak öldüğü haberlerini duymuş olabiliriz.

Bunun yanı sıra hipnoz altındaki bir insanın buz parçasını ateş olarak algılayıp teninde yanık izleri oluştuğunu da biliyoruz.

Bedenimiz düşüncelerimize cevap verir. Kimyasal dengesini düşüncelerimize göre kurar ve devam ettirir. Bizlere işlenen en derin hasar verici düşünceler ise korku duygusunu tetikleyen ve bir insanın hayatını her seviyede yıkmaya yeten düşüncelerdir.

Bu düşünce kalıpları bizlerin hayatını gizlice yönetirken sinir sistemimiz bizler uykudayken bile sempatik sinir sistemi ismi verilen sistemimizin aktive olduğunun ve hiçbir zaman dinlenmediğinin farkına varamayız.

Parasempatik sistem olarak bilinen “DİNLEN VE SİNDİR” komutunu bedende aktif eden diğer beden beslenme sistemi devreye ya hiç girmez ya da bazen girer.

Bunun sonucunda beden sinir sistemi hasar görmeye başlar buna doğru oranla düşünce dünyamız kaotik bir hal alır. Düşünceler sinir sistemine tekrar panik alarmı verir. Bu durum katlanarak bedeni ve bilinci kaosa sürükler.

Bağışıklık sistemimiz çöker ve beden her türlü saldırıya açık hale gelir. Basit bir hastalık bile bizlerin hayatını kökünden etkilemeye neden olabilir.

Bu yüzden hastalıklar yoktur. Hasta vardır ve hastanın anlamı karışmış ve işlenemeyen bilgi anlamına gelir. Bu karışmış bilginin aslı ise titreşimlerden oluşur.

Bilincimiz ve bedenimiz tek bir yapıda olduğundan, varlığımızın evrenle ve dünya ile olan bilgi alışverişi kesilmiş veya iletişim kapasitesi düşmüştür. Bu bizim sağlıklı olarak evrenle bağlantımız olmadığı ve varlığımızın, ruhumuzun beslenemediği anlamına gelir.

Pleiades® Sistemi Hastalıklara Uygulanan bir sistem değildir. Oluşturulmuş bir teknik değildir.

Pleiades® Sistemi Her İnsanın kendi doğasında mevcut olan ama farkına varılmayan bir özelliktir.

Bu özellik keşfedildiğinde ve açığa çıkartıldığında insan doğasının kendi kendini dönüştürme ve iyileştirme özelliği de açığa çıkar.

Bütünsel bir dönüşüm içten dışa doğru başladığından iyileşme kendiliğinden doğal olarak meydana gelir.

Pleiades® Teşhis ve Tedavi yöntemi değil Bütünsel Bir dönüşüm Sistemidir.

Hastalıklara değil hastalığa sebeb olan ana sebepler üzerinde bir dönüşüm başlatır. Önemli olan hastalığın hedeflenmesinden çok onun meydana gelmesine sebep olan içsel ve zihinsel sebeplerdir. Sebepler çözüldüğünden hastalıklar da kendiliğinden ortadan kalkacaklardır.

Pleiades® eğitim programları içeriği ezber öğretilerden oluşmaması sebebi ile yeterli gelmektedir.

Eğitim içeriği direk deneyim ve pratik üzerine olduğundan tecrübe yollu bir öğrenim içermektedir.

Bir yemeğin tadını eğitim ile almak mümkün değildir. o yemeği tattığınız da artık bir fikriniz oluşmuştur.

Pleiades® Sistemi’ni kendi varlığınız üzerinde deneyimlediğinizden ve eğitim sonunda da bu deneyimi devam ettirebileceğinizden her an yeni keşiflere kapılar açılacaktır.

2 günlük deneyim ve pratiklerden sonra Master Eğitmenleriniz tarafından rehberliğinizin devam etmesi sağlanır.

Yolculuğunuz boyunca yaşadığınız deneyimlere yönelik bilgilendirme yapılarak donanımınızı arttırmanız için destek olunur. Yüzlerce uygulayıcı ve katılımcı bu süreçlerden geçerek uygulayıcılık yapmaktadırlar.

Pleiades® eğitim seminerlerine katılmadan önce sitemizin titizlikle araştırılmasını tavsiye ediyoruz. Daha sonra iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak genel sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz.

Yapılan ön görüşme sonucu uygulayıcı adaylığına uygunluğunuz derecesinde eğitim seminerlerimize kaydınızı yaptırabilirsiniz. Pleiades® Sistemini her yaştan birey öğrenebilir ve uygulayabilir.

Bununla beraber Pleiades® sisteminin hastalık tedavisi, teşhisi ve hastalığa müdahale içeren bir sistem olmadığının ve bu sistemin sadece kendi bedensel zekanızın uyanışını aktive ettiğini kavramanız çok önemlidir.

Sistemin ruhunu anlamanız ve katılım için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak ön bilgi almanız önemlidir.


İSTEMSİZ KAS HAREKETLERİ

Pleiades® uygulama seansları esnasında ortaya çıkan istemsiz kas hareketleri, beden zekasının uyanışı ile beraber kendi kendini dengeleme aşamasında kendini gösterir. İstemsiz kas hareketlerinden sorumlu olan OTONOM SİNİR SİSTEMİ nin kendine has zekasının devreye girmesiyle beraber sinir sisteminde başlayan dönüşüm ve dengelenme varlığımızda ki üzeri örtülmüş olan potansiyelin açığa çıkmasına sebep olmaktadır.

Bioenerji kelimesi YAŞAM ENERJİSİ anlamına gelmektedir. Kendi yaşam enerjimizin çeşitli yöntemler ve ritüeller kullanılarak yönlendirilmesi ile oluşan tekniklere bioenerji teknikleri denmektedir.

Bioenerji teknikleri kendi manyetik alanımıza bağlı olduğundan uygulamalar da sınırlı olmaktadır. Teknikler Hastalık, teşhis ve tedavi amaçlı olduğundan manipülasyon odaklıdır.

Pleiades® ise Bedensel Zekanın uyanışı ile birlikte varlığımızın kendi kendini dönüştürme yetisini yeniden kazanmasını sağlayan evrenin temel özelliğidir. Yaşam enerjimiz yani mevcut olan bioenerjimizin evrensel zeka ile desteklenmesi ve dönüşmesi söz konusudur.

Bioenerji Teknikleri lokal hedefler üzerine uygulamalar bütünü olduğundan Pleiades® Sistemi ile bağlantısı yoktur.

Pleiades® Eğitim Seminerlerin de kendi beden zekanızı uyandırabilir ve potansiyelinizi açığa çıkarabilirsiniz.

Her seviyede dengelenme ve dönüşüm sürecine girerek zihninizin ötesine geçebilir ve sezgilerinizi kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Varlığınızın iyileştirici gücünü keşfedebilir ve yakınlarınıza uygulamalar yapabilirsiniz.

Uzaktan ve yakından uygulamalar yaparak deneyimlerinizi ilerletebilirsiniz.

Profesyonel Uygulayıcı olabilirsiniz.

Hayatınızın her alanında farkındalık, idrak ve algılarınızı en verimli şekilde kullanabilir ve çevrenize bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Özet olarak kendinizi keşfedebilir ve yeniden hayatınıza anlam katabilir ve evrensel zekanın sizde nasıl ahenkle işlediğine şahit olabilirsiniz.

Etkinliklerimiz

Uygulamalar

Videolar

2019-04-25T16:56:29+03:00