BİLİNÇALTI TEKNİKLERİ

BİLİNÇALTI TEKNİKLERİ

 

Bir otomobilin, herhangi bir yerine baktığınızda otomobili görmüş olmazsınız. Mesela otomobilin lastikleri, farları, motoru ve hatta motorun içindeki parçaları tek tek ele alırsanız otomobilin ne olduğunu anlamanız mümkün olmaz.

Sadece far da olan bir arıza için otomobilin bütününü görmeden müdahale ederseniz, yeni takacağınız far bütüne uyumlu olmayacak ve hatta zararlı bile olabilecektir. Yada lastiklerden sadece birini görüyorsanız o lastiği beğenmeyip daha iyi ve kaliteli bir lastik takabilirsiniz ama bu seferde değiştirdiğiniz yeni lastik uyumlu olmayabilir.

Her otomobilin bütün yapısı kendi içinde birbirine uyumlu yapılmıştır. Aynı şey doğa ve varoluş içinde geçerlidir. Mevsimlerden tutun, hayvan ve böceklere kadar her şey birbiri ile ahenk içindedir.

Atom altından atom üstüne, makrodan mikroya her şey birbiri ile bağlantılı, iletişimde ve dengededir. Bu bütünün herhangi bir yerine yapılacak iyileştirme veya geliştirme o kısımda güzel veya yararlı olsa bile bütüne zararlı olabilir.

İlaçlarda belirli rahatsızlıklar için icat edilmiştir. Belirli şeylere iyi gelirken bütüne zarar veren yan etkileri de olabilmektedir. Parça odaklı müdahalelere teknik veya yöntem ismini veririz. Her parça için belirli teknikler icat edilir.

Ancak her teknik sadece parça odaklı olduğundan bütüne uyumlu olması beklenemez. Bedeninizde sadece bir kasınızı geliştirip diğerlerini bırakırsanız denge bozulur. Bedende en önemli parça diye bir parça yoktur. Çünkü beden parça değil bütündür. Bütün önemlidir. Parçalar bütünden ayrı olmadığı gibi bütünle aynı da değildir. Parça algısı beynimizin algılama özelliğidir.

Parça odaklı algılama ile varoluşu ayrı ayrı birbirinden bağımsız parçalardan oluşuyor olarak görebiliriz. Algılarımızın bize gösterdiği realite bu iken, kuantum fiziği alanında yapılan keşifler her şeyin derinden bir bütüne bağlı olduğunu ve tek bir zekanın idaresini ortaya çıkarmıştır.

Ancak kuantum fiziği de parça odaklı düşünce ile değerlendirildiğinde bu bütünlük anlayışı yine bozulmuştur.

Bizler varlık olarak bir bütünüz. Bilinçaltımız, ruhsal yanımız, bedensel yanımız, enerji bedenimiz, zihinsel yanımız, tüm bunlar birbirine bağlı ve bütün olarak var olmaktadır. İnsan varlığı olarak ta sadece beden, sadece ruh veya sadece zihinden ibaret müstakil varlık değiliz.

Evrenle her an her seviyede bağlantımız mevcut ve biz bunu değerlendiremiyoruz. Çünkü parça parça ele alıyoruz ve icatlar çıkarıyoruz. Kısa yoldan dengelenme veya aydınlanma oyunları geliştiriyoruz. Bilinçaltını iki kelime ile veya bir dokunuşla düzeltebileceğimizi sanıyoruz ama aslında hiçbir şeyi görmüyoruz.

Bilinçaltına çalışalım diyoruz. Bilinçaltımız temizlensin ve dertlerimizden kurtulalım. Bilinçaltı ise müstakil bir parça değil. Bilinçaltı da her seviyede bütün ile iletişim içinde. Geliştirdiğimiz teknik ile kendimizi hipnotize edip unutmaya veya bastırmaya odaklanıyoruz. Parça iyileşiyor ve bütün bozuluyor.

Varlığımızı bütün olarak değerlendirmeyi öğrendiğimizde, evrenin nihai zekası ile uyumlu hareket etmeyi de öğrenebiliriz.

Bilinçaltı çalışmaları, bizlerin idrakini açmalı, anlayış ve farkındalık getirmeli, hayatı derinden kavramamızı sağlamalı ve bizlerin bütün olduğunu bize yaşatmalı. İşte o zaman ilerleme imkanımız doğacaktır.

Beynimizin, bütüne uyumlu olabilmesi için yeni nöron ağlarının oluşması gerekmektedir. Şu anki yapısı gereği, hayatı ve kendini  parça odaklı ve müstakil yapı olarak değerlendiren beynimizin yapısını değiştirmek mümkündür.

Ancak bunun için artık teknik tabanlı icatlardan bütünsel odaklı çalışmalara geçiş yapmamız gerekmektedir.

Bu konular ile ilgili kaynak videolara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

KAYNAK VİDEOLAR İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

 

İlgili Makaleler

  • 79
  •  
  •  
  •  
  •  
Etkinlik Takvimi